Race #1 of the 2016 Stumptown XC Series Logo

2016 Stumptown Race #1 Portland Meadows 5K
Portland Meadows, Portland, OR
September 24th, 2016
Team Red Lizard

Email timing@hubertiming.com with results questions. Please include your bib number if you have it.

Huber Timing Home

5K:
Finishers: 247
Male: 156
Female: 91

Series Standings: [Mens Sub-Masters] [Mens Masters] [Womens Sub-Masters] [Womens Masters]

Full Race Results: [Race #1] [Race #2] [Race #3] [Race #4] [Race #5]

5K Team Summary

Indvidual Results

Search: Division: Team:
Place Bib Name Gender Age City State Chip Time Pace Team Score
1 1394 JORDAN WELLING M 28 PORTLAND OR 15:32 5:00 BOWERMAN TRACK CLUB 1
2 1304 BEN DEJARNETTE M 25 PORTLAND OR 15:37 5:02 VAMIPACT 2
3 1407 CHRIS PLATANO M 28 PORTLAND OR 15:41 5:03 BOWERMAN TRACK CLUB 3
4 1240 PHIL PADILLA M 29 PORTLAND OR 15:51 5:06 VAMIPACT 4
5 1427 GREGORY MITCHELL M 43 MCMINNVILLE OR 15:54 5:08 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS 1
6 678 DEREK SCOTT M 30 PORTLAND OR 15:59 5:09 VAMIPACT 5
7 1335 JOHN CARLEY M 27 PORTLAND OR 16:01 5:10 JACUZZI BOYS ATHLETIC CLUB 6
8 1417 CAMERON KREUZ M 29 PORTLAND OR 16:02 5:10
9 1361 JOSEPH PIA M 24 BEAVERTON OR 16:05 5:11 PORTLAND RUNNING COMPANY 7
10 659 CHRIS BALDUS M 29 SILVERDALE WA 16:11 5:13
11 1255 KEVIN CAVE M 36 EUGENE OR 16:12 5:13 JACUZZI BOYS ATHLETIC CLUB 8
12 680 AHRLIN BAUMAN M 43 VANCOUVER WA 16:16 5:15 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS 2
13 639 OSCAR BAUMAN M 43 VANCOUVER WA 16:17 5:15 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS 3
14 1426 PATRICK REAVES M 32 PORTLAND OR 16:23 5:17 BOWERMAN TRACK CLUB 9
15 1212 JOSHUA GORDON M 42 EUGENE OR 16:31 5:19 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS 4
16 1366 MATHEW WEISSINGER M 29 PORTLAND OR 16:36 5:21 JACUZZI BOYS ATHLETIC CLUB 10
17 1359 SCOTT OLBERDING M 28 PORTLAND OR 16:37 5:21 JACUZZI BOYS ATHLETIC CLUB 11
18 313 CHRIS SHEAFFER M 32 PORTLAND OR 16:39 5:22 TRUE NORTH
19 1354 MATT FARLEY M 48 PORTLAND OR 16:48 5:25 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS 5
20 535 OL JAKE STOUT M 35 PORTLAND OR 16:49 5:25 TEAM RED LIZARD 12
21 1292 SANDY DITTELL M 23 PORTLAND OR 16:49 5:25 CLUB NORTHWEST 13
22 1351 REED BREUER M 24 PORTLAND OR 16:51 5:26 JACUZZI BOYS ATHLETIC CLUB 14
23 1275 DYLAN PAULK M 24 PORTLAND OR 16:53 5:27
24 621 SPENCER WALSH M 33 SEATTLE WA 16:55 5:27 CLUB NORTHWEST 15
25 1358 ALEX LOHR M 28 PORTLAND OR 16:57 5:28 SWHP TRACK CLUB
26 1389 BRIAN DEAL M 31 BEAVERTON OR 16:57 5:28
27 455 DAVID CUMMINGS M 26 ANAHEIM CA 17:00 5:29 CAL COAST TRACK CLUB
28 1347 KALEB KEYSERLING M 29 PORTLAND OR 17:02 5:29 NAC 16
29 1327 AARON COE M 33 PORTLAND OR 17:02 5:29 TEAM RED LIZARD 17
30 1312 DANIEL LARABEE M 18 PORTLAND OR 17:04 5:30 MULTNOMAH UNIVERSITY 18
31 599 JACOB GOERTZ M 26 PORTLAND OR 17:05 5:30
32 1295 TORREY LINDBO M 44 PORTLAND OR 17:05 5:30 TEAM RED LIZARD MASTERS 6
33 1273 MATT SAUNDERS M 27 PORTLAND OR 17:05 5:30 VAMIPACT 19
34 1307 CALEB MILLER M 21 PORTLAND OR 17:10 5:32 MULTNOMAH UNIVERSITY 20
35 1388 PAT WERHANE M 31 BEAVERTON OR 17:12 5:33
36 1281 MICHAEL MURPHY M 46 WILSONVILLE OR 17:14 5:33 TEAM STARR
37 1391 TYLER DUDLEY M 27 BEAVERTON OR 17:14 5:33 BOWERMAN TRACK CLUB 21
38 1320 ADAM GOULET M 32 PORTLAND OR 17:16 5:34 RUN PORTLAND
39 637 JOSH FRY M 27 WARRENTON OR 17:16 5:34 ASTORIA RUNNING CLUB
40 1348 DANIEL BARTOSZ M 40 PORTLAND OR 17:18 5:34 TEAM RED LIZARD MASTERS 7
41 1340 RYAN HELBLING M 19 EUGENE OR 17:20 5:35 PORTLAND PILOTS RUNNING CLUB
42 1390 JT NEWCOMB M 29 PORTLAND OR 17:20 5:35
43 1322 NICOLE BLOOD F 28 PORTLAND OR 17:21 5:36 HIGH PERFORMANCE WEST
44 1262 SAMUEL MCELWAIN M 34 PORTLAND OR 17:23 5:36 NAC 22
45 1310 RYAN BROWN M 23 PORTLAND OR 17:23 5:36 MULTNOMAH UNIVERSITY 23
46 1381 JJ GRINVALDS M 28 BEAVERTON OR 17:25 5:37 PORTLAND RUNNING COMPANY 24
47 1386 CHAD KILIAN M 35 PORTLAND OR 17:25 5:37 TEAM RED LIZARD 25
48 1341 CRAIG SHANER II M 18 KANEOHE HI 17:25 5:37 PORTLAND PILOTS RUNNING CLUB
49 615 STEVE YOUNH M 29 PORTLAND OR 17:29 5:38 JACUZZI BOYS ATHLETIC CLUB
50 1213 TAYLOR OVERMILLER M 27 PORTLAND OR 17:31 5:39 PORTLAND OUTDOOR ATHLETICS
51 1299 JULIA WEBB F 33 BEAVERTON OR 17:34 5:40 BOWERMAN TRACK CLUB
52 1286 DARREN MOORE M 42 PORTLAND OR 17:37 5:41 TEAM RED LIZARD MASTERS 8
53 1357 EPHESON GIDAY M 16 SEATTLE WA 17:38 5:41 CLUB NORTHWEST 26
54 1414 ERIC HARTMANN M 48 PORTLAND OR 17:40 5:42 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
55 1305 COREY MEHL M 29 PORTLAND OR 17:41 5:42 MULTNOMAH UNIVERSITY TRAVELING ELITE
56 1227 CHRIS PLATT M 24 PORTLAND OR 17:41 5:42
57 1278 JARED WILSON M 43 PORTLAND OR 17:45 5:43 NAC MASTERS 9
58 1313 KEEGAN COUNCIL M 18 PORTLAND OR 17:46 5:43 MULTNOMAH UNIVERSITY 27
59 1356 DAVID FORT M 38 SEATTLE WA 17:48 5:44 CLUB NORTHWEST 28
60 1229 ERIC BARTEN M 32 TIGARD OR 17:50 5:45 NAC 29
61 439 LUKE VAUGHN M 32 PORTLAND OR 17:52 5:45 BOWERMAN TRACK CLUB 30
62 1337 STEVEN SHORT M 40 LAKE OSWEGO OR 17:53 5:46 TEAM RED LIZARD MASTERS 10
63 416 MILES SKENE M 17 MCMINNVILLE OR 17:56 5:47
64 1285 DAN LENSKI M 34 PORTLAND OR 17:56 5:47 NAC 31
65 1422 KRISTEN ROHDE F 33 PORTLAND OR 17:56 5:47 HIGH PERFORMANCE WEST
66 1360 NICK ROCHE M 23 PORTLAND OR 17:57 5:47 SWHP TRACK CLUB
67 1412 GAWAIN GILKEY M 42 PORTLAND OR 17:58 5:47
68 422 AMANDA PHILLIPS F 30 ROSEBURG OR 17:58 5:48
69 1384 SCOTT TUCKER M 54 PORTLAND OR 18:00 5:48 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
70 1224 BILL ARONSON M 44 PORTLAND OR 18:00 5:48 NAC MASTERS 11
71 618 DAVID ENGSTROM M 50 PORTLAND OR 18:00 5:48 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
72 1250 DEAN ANDERSON M 42 WEST LINN OR 18:03 5:49 NAC MASTERS 12
73 645 TROY BASH M 40 PORTLAND OR 18:07 5:50 NAC MASTERS 13
74 1225 BRENDAN TREACY M 31 PORTLAND OR 18:08 5:51
75 1270 JOHN CLIFFORD M 54 SHERWOOD OR 18:08 5:51 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
76 634 AUSTIN CULVER M 21 ALBANY OR 18:15 5:53
77 1372 JENN RANDALL F 25 EUGENE OR 18:16 5:53
78 1226 GARRETT FELBER M 31 PORTLAND OR 18:18 5:54 PORTLAND RUNNING COMPANY 32
79 1408 JENNIFER BERGMAN F 24 PORTLAND OR 18:18 5:54 HIGH PERFORMANCE WEST
80 1399 JONATHON RILEY M 37 BEAVERTON OR 18:19 5:54 4 SCORE 7 BEERS TO GO
81 1387 ALAN WEBB M 33 BEAVERTON OR 18:19 5:54 BOWERMAN TRACK CLUB
82 554 CHRIS MCGINNESS M 38 PORTLAND OR 18:20 5:55 TEAM RED LIZARD 33
83 1216 NATHAN SMITH M 26 PORTLAND OR 18:22 5:55 TEAM RED LIZARD 34
84 545 DAVID MCXNEILL M 35 CHENEY WA 18:22 5:55 FLIGHTLESS BIRDS
85 1282 JACOB BUCKMASTER M 29 PORTLAND OR 18:22 5:55 TEAM RED LIZARD
86 1263 DOUGLAS HANNA M 36 PORTLAND OR 18:24 5:56
87 1211 FILIP SCHMOLE M 40 PORTLAND OR 18:27 5:57 NAC MASTERS 14
88 1334 KERRY GRIFFIN M 50 LAKE OSWEGO OR 18:32 5:58 TEAM RED LIZARD MASTERS 15
89 1249 BRYAN LOY M 30 PORTLAND OR 18:36 6:00
90 1385 CHRISTINA OVERBECK CRAWFORD F 30 PORTLAND OR 18:37 6:00 PORTLAND ROSES
91 1260 COLIN SANDERS-ESTRADA M 30 PORTLAND OR 18:38 6:00
92 1233 JOE DUDMAN M 52 PORTLAND OR 18:45 6:02 TEAM RED LIZARD MASTERS
93 1343 AMANDA RICE F 32 PORTLAND OR 18:45 6:03 TEAM RED LIZARD 1
94 1345 THERESA HAILEY F 27 PORTLAND OR 18:47 6:03 TEAM RED LIZARD 2
95 317 CARRIE ZOGRAFOS F 36 PORTLAND OR 18:50 6:04 TEAM RED LIZARD 3
96 1267 TOSHI NAKAMURA M 28 WILSONVILLE OR 18:54 6:06 KERSHAW
97 1284 PATRICK WAGNER M 54 EUGENE OR 18:55 6:06 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
98 1374 MOLLY WILLIAMS F 26 PORTLAND OR 18:59 6:07 TEAM TOMMY
99 1406 JOSHUA THORPE M 33 PORTLAND OR 19:03 6:08
100 574 SCOTTIE MCCULLOCH M 38 PORTLAND OR 19:07 6:10
101 1350 KEVIN DEWILLIE M 23 PORTLAND OR 19:08 6:10 VAMIPACT 35
102 1355 MONTY SCHAFER M 62 CAMAS WA 19:09 6:10 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
103 550 AARON POYNTON M 34 PORTLAND OR 19:10 6:10
104 421 DAVE ROSS M 49 BEAVERTON OR 19:14 6:12 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
105 442 RAGHAV WUSIRIKA M 39 PORTLAND OR 19:17 6:13 TEAM RED LIZARD
106 1405 MICHAEL STEARNS M 53 SPRINGFIELD OR 19:22 6:14 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
107 1287 COLIN MCROBERTS M 27 PORTLAND OR 19:35 6:19
108 1228 JOSIE JOHNSON F 24 PORTLAND OR 19:36 6:19
109 1314 AHADU SOLOMON M 18 PORTLAND OR 19:36 6:19 MULTNOMAH UNIVERSITY 36
110 1242 SABRINA LUCIO F 16 CHINO CA 19:38 6:20
111 1428 MELISSA COX F 32 PORTLAND OR 19:41 6:21 TEAM RED LIZARD 4
112 351 RYAN HEAL M 38 PORTLAND OR 19:45 6:22 PORTLAND RUNNING COMPANY 37
113 1232 DOUG KUTELLA M 40 LAKE OSWEGO OR 19:47 6:23
114 1247 BRENDAN DONOHOE M 42 PORTLAND OR 19:48 6:23 NAC MASTERS
115 549 TRISTAN ROWLEY M 20 PORTLAND OR 19:49 6:23
116 1365 ALEXANDRA RUDD F 24 PORTLAND OR 19:52 6:24 PORTLAND RUNNING COMPANY
117 1258 STEVE KOLLARS M 57 SALEM OR 19:53 6:25 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
118 1410 PETER JENSEN M 47 PORTLAND OR 19:54 6:25 TEAM RED LIZARD MASTERS
119 1234 JULIA GULLIKSON F 22 PORTLAND OR 19:58 6:26
120 1416 MIKE PAGALAN M 31 PORTLAND OR 20:00 6:27 PORTLAND RUNNING COMPANY 38
121 1237 KIRSTEN HEMING F 36 PORTLAND OR 20:04 6:28 PORTLAND RUNNING COMPANY
122 1376 KEVIN WILLIAMS M 26 PORTLAND OR 20:04 6:28 TEAM TOMMY
123 1302 SUSAN HAY F 53 PORTLAND OR 20:06 6:29
124 1276 MATTHEW WARSHAWSKY M 47 PORTLAND OR 20:10 6:30 PORTLAND RUNNING COMPANY
125 683 MARCUS GONZALEZ M 42 MCFARLAND CA 20:12 6:31 MCFARLAND TRACK CLUB
126 570 TERRY SULLIVAN M 58 WEST LINN OR 20:14 6:31 NA
127 1231 SONYA WILKERSON F 47 PORTLAND OR 20:18 6:32 TEAM RED LIZARD MASTERS 1
128 643 FELICE KELLY F 35 PORTLAND OR 20:18 6:32 TEAM RED LIZARD 5
129 656 JILL PETTIBONE F 49 ROSEBURG OR 20:21 6:34
130 1378 KATE MANN F 26 SALEM OR 20:22 6:34
131 1274 BRIAN HAZLEHURST M 55 PORTLAND OR 20:26 6:35
132 1400 DAN ROWE M 38 BEAVERTON OR 20:26 6:35 4 SCORE 7 BEERS TO GO
133 1279 MIKAEL OLSON M 34 PORTLAND OR 20:31 6:37
134 1239 CHRISTINA NELSON F 40 PORTLAND OR 20:32 6:37 TEAM RED LIZARD MASTERS 2
135 542 CHRIS PING M 14 PORTLAND OR 20:39 6:39 ROOSEVELT
136 1323 MATTHEW RIZZO M 49 PORTLAND OR 20:40 6:40 TEAM RED LIZARD
137 1315 LEAH NORQUIST F 20 PORTLAND OR 20:40 6:40 MULTNOMAH UNIVERSITY 6
138 1236 GREGORY ROBINSON M 34 PORTLAND OR 20:40 6:40
139 1298 BENJAMIN HORWITT M 14 YREKA CA 20:42 6:40
140 1259 JANNE HEINONEN F 41 PORTLAND OR 20:44 6:41 TEAM RED LIZARD MASTERS 3
141 1301 DAVID BUCZKOWSKI M 57 PORTLAND OR 20:51 6:43 TEAM RED LIZARD MASTERS
142 1368 JEFF TRAPOLD M 54 GRESHAM OR 20:52 6:43
143 1333 COLLEEN ROCERETO F 51 TIGARD OR 20:52 6:44 TEAM RED LIZARD MASTERS 4
144 1288 ANGELA LINDBO F 46 PORTLAND OR 20:55 6:44 TEAM RED LIZARD MASTERS 5
145 1245 AUDREY LICHTEN F 23 MCMINNVILLE OR 20:56 6:45
146 1246 CHASE ESTEP M 26 NEWBERG OR 20:58 6:46
147 315 ADRIAN NESTOR M 36 PORTLAND OR 20:59 6:46
148 600 YUICHI YAMAGUCHI M 40 VANCOUVER WA 21:00 6:46
149 1266 PAU PAVLOCK M 50 PORTLAND OR 21:00 6:46 NAC MASTERS
150 316 TERESA LEES F 37 WASHOUGAL WA 21:03 6:47 N/A
151 1296 FRANK WARD M 53 YREKA CA 21:05 6:48
152 1277 LANA FERRIS F 21 PORTLAND OR 21:05 6:48 TEAM RED LIZARD B 7
153 417 LAUREN ELGEE F 24 PORTLAND OR 21:05 6:48 TEAM RED LIZARD B 8
154 1316 RACHEL BROWN F 20 PORTLAND OR 21:08 6:49 MULTNOMAH UNIVERSITY 9
155 1415 DIANA HUEY F 35 BEAVERTON OR 21:10 6:49
156 1293 TOM SAGE M 54 PORTLAND OR 21:26 6:55
157 628 RICARDO BARRON M 45 EASTVALE CA 21:26 6:55 CAL COAST TRACK CLUB
158 1265 AUBRA LEWELLEN F 36 PORTLAND OR 21:37 6:58 TEAM RED LIZARD B 10
159 1297 MARRON BAHEN F 16 YREKA CA 21:42 7:00
160 1342 TARA MCROBERTS F 28 PORTLAND OR 21:44 7:00
161 561 KEVIN KERLS M 40 CAMAS WA 21:48 7:01
162 1380 RACHEL MORRIS F 25 PORTLAND OR 21:49 7:02 TEAM RED LIZARD B 11
163 1331 LAURA NITTI F 31 PORTLAND OR 21:49 7:02 TEAM RED LIZARD C 12
164 1268 BRAD TETREAULT M 49 PORTLAND OR 21:50 7:02
165 641 ELIZABETH BRIM SNODGRASS F 56 WEST LINN OR 21:53 7:03 OLE SOLE SISTERS MASTERS 6
166 1319 TIM SWIETLIK M 57 VANCOUVER WA 21:57 7:05 TEAM RED LIZARD MASTERS
167 1324 ANNA WETZEL F 26 PORTLAND OR 22:01 7:06 TEAM RED LIZARD C 13
168 1370 JUSTIN SUNNARBORG M 31 PORTLAND OR 22:02 7:06 TEAM RED LIZARD
169 1306 MCKENZIE BEHR F 25 PORTLAND OR 22:03 7:06 MULTNOMAH UNIVERSITY TRAVELING ELITE
170 1321 DAVID STEWART M 40 BEAVERTON OR 22:03 7:06
171 1338 CLAY HATHORN M 55 PORTLAND OR 22:11 7:09 PORTLAND TRIATHLON CLUB MASTERS
172 1336 ANGELA ALLEN F 49 PORTLAND OR 22:11 7:09 OLE SOLE SISTERS MASTERS 7
173 1214 TASHA OVERMILLER F 26 PORTLAND OR 22:14 7:10 PORTLAND OUTDOOR ATHLETICS
174 608 DANIAL WILLIAMS M 42 PORTLAND OR 22:15 7:10
175 1271 ELIZABETH SHILLING F 24 PORTLAND OR 22:17 7:11 TEAM RED LIZARD C 14
176 1311 SARAH CARRIER F 21 PORTLAND OR 22:19 7:12 MULTNOMAH UNIVERSITY 15
177 1222 CRAIG CHAPMAN M 45 CARLTON OR 22:37 7:17 NAC MASTERS
178 1392 NICHOLAS MILLS M 33 GRESHAM OR 22:38 7:18
179 1393 IAN MCCLELLAN M 37 PORTLAND OR 22:44 7:20 NAC 39
180 1325 MICHAEL KOMER M 30 PORTLAND OR 22:52 7:22 TEAM RED LIZARD
181 1339 MIKE MCMASTER M 55 GASTON OR 22:55 7:23
182 314 STEVEN GLICKMAN M 55 KIRKLAND WA 23:00 7:25
183 1409 SOPHIA DOUMITT F 13 CAMAS WA 23:01 7:25
184 572 RENEE MACDONALD F 41 SILVERDALE WA 23:04 7:26
185 1218 JOE BAILEY M 31 PORTLAND OR 23:05 7:26
186 587 ISRAEL RODRIGUEZ M 32 PORTLAND OR 23:05 7:27
187 1303 IAN FUDALLA M 53 PORTLAND OR 23:12 7:29 TEAM RED LIZARD MASTERS
188 1329 JESSE BLACKBURN F 41 PORTLAND OR 23:12 7:29 TEAM RED LIZARD MASTERS
189 1300 BETSY MILLER F 58 DALLAS OR 23:14 7:29 TEAM RED LIZARD MASTERS
190 1371 ELLE DAVIS F 32 PORTLAND OR 23:16 7:30 TEAM RED LIZARD C 16
191 616 JASON MOORE M 46 PORTLAND OR 23:20 7:31 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
192 1401 JAMES DIETRICH M 30 PORTLAND OR 23:20 7:31
193 1367 ISABELLA DISTANTE F 13 WASHOUGAL WA 23:24 7:32
194 1309 MORIAH PATERSON F 23 PORTLAND OR 23:24 7:33 MULTNOMAH UNIVERSITY 17
195 424 HANNAH ORANDO BALDUS F 25 SILVERDALE WA 23:30 7:35
196 679 VALERIE REAVES F 33 PORTLAND OR 23:37 7:37
197 1235 ERIC HALL M 47 PORTLAND OR 23:38 7:37
198 1418 RAISA PUCHALSKI F 26 PORTLAND OR 23:38 7:37
199 1364 JEFF O'DELL M 43 SHERWOOD OR 23:38 7:37
200 1269 SHANNON SEXTON F 52 PORTLAND OR 23:41 7:38 TEAM RED LIZARD MASTERS
201 1382 AUDREY O'BRIEN F 56 PORTLAND OR 23:45 7:39 OLE SOLE SISTERS MASTERS 8
202 1413 WENDI FISHER F 33 BEAVERTON OR 23:47 7:40 PORTLAND RUNNING COMPANY
203 1261 MISAEL NIETO-ESTRADA M 31 PORTLAND OR 23:49 7:41
204 1290 DEEANN DOUGHERTY F 58 PORTLAND OR 23:50 7:41 OLE SOLE SISTERS MASTERS 9
205 1383 MICHELLE GOULD F 47 HAPPY VALLEY OR 23:51 7:41 OLE SOLE SISTERS MASTERS 10
206 1395 BENJAMIN MCCLELLAN M 41 LAKE OSWEGO OR 24:00 7:44 NAC MASTERS
207 1308 LUCIA MORUD F 21 PORTLAND OR 24:01 7:45 MULTNOMAH UNIVERSITY 18
208 1425 MONICA EMERICK F 43 PORTLAND OR 24:09 7:47
209 1396 TAYLOR ROBERTSON F 13 WASHOUGAL WA 24:26 7:53
210 1420 CALISTA KERLS F 13 CAMAS WA 24:26 7:53
211 418 CORTLAN WALLINGFORD M 17 PORTLAND OR 24:28 7:53
212 1397 ALYSON ROBERTSON F 11 WASHOUGAL WA 24:35 7:55
213 649 MOLLIE BUTLER F 43 PORTLAND OR 24:44 7:58 TEAM RED LIZARD D 19
214 1253 JULIE VAN AMERONGEN F 49 PORTLAND OR 24:45 7:59 TEAM RED LIZARD MASTERS
215 1280 QUEENKY PAULINO F 42 HILLSBORO OR 24:46 7:59 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
216 1283 KRISTEN DEDEAUX F 36 PORTLAND OR 24:46 7:59 TEAM RED LIZARD D 20
217 1252 ROBIN VESEY F 63 PORTLAND OR 25:01 8:04 PORTLAND RUNNING COMPANY MASTERS
218 1254 MATT BUTLER M 47 PORTLAND OR 25:04 8:05 TEAM RED LIZARD MASTERS
219 1363 ADDIE SMITH F 11 BATTLE GROUND WA 25:06 8:05
220 440 ELIZABETH UNZUETA F 20 CORONA OR 25:09 8:07 CAL COAST TRACK CLUB
221 696 JOHN BOONE M 50 PORTLAND OR 25:28 8:12 TEAM RED LIZARD MASTERS
222 1220 BRIAN GOLEMBIEWSKI M 34 HILLSBORO OR 25:42 8:17 NAC
223 607 CARL JEPPESEN M 29 PORTLAND OR 25:44 8:18
224 584 CHRISTINA JIMENEZ F 31 APPLE VALLEY CA 26:07 8:25 SOUTHERN CALIFORNIA ROADRUNNERS
225 566 ANNA BEDONT F 13 CAMAS OR 26:21 8:30
226 1424 LUCY GEORGE F 14 CAMAS WA 26:21 8:30
227 1379 KATIE MCCANN F 13 WASHOUGAL WA 26:21 8:30
228 640 TIM JANTOS M 64 PORTLAND OR 26:39 8:36 BOWERMAN TRACK CLUB MASTERS
229 1369 STACEY LEE F 39 WILSONVILLE OR 26:41 8:36 TEAM RED LIZARD D 21
230 1064 TIM HOBIZAL M 28 PORTLAND OR 26:48 8:38
231 1328 LISA NIENSTAEDT F 53 VANCOUVER WA 27:17 8:48 TEAM RED LIZARD MASTERS
232 1330 CHARISSA YANG F 45 PORTLAND OR 27:22 8:49 TEAM RED LIZARD MASTERS
233 1217 CARA BAILEY F 30 PORTLAND OR 27:26 8:51
234 1375 MARTIN FERGUSON M 28 PORTLAND OR 27:43 8:56 TEAM TOMMY
235 512 EMILY CLARK F 25 TACOMA WA 27:47 8:57
236 310 BREANNA HESS F 15 SPANAWAY WA 27:48 8:58
237 1291 SUSAN SCHMIDT F 53 PORTLAND OR 27:48 8:58 OLE SOLE SISTERS MASTERS
238 1344 BRIAN HANSEN M 55 MILWAUKIE OR 28:13 9:06 TEAM RED LIZARD MASTERS
239 1349 AREZOU SEIFPOUR F 35 PORTLAND OR 28:14 9:06 TEAM RED LIZARD D 22
240 1373 KATE FERGUSON F 60 PORTLAND OR 28:44 9:16 TEAM TOMMY
241 1257 KRIS DAUSZ M 39 PORTLAND OR 29:25 9:29
242 1251 RICA WIEBE F 23 MILEAUKIE OR 29:37 9:33
243 1398 JENNIFER ROBERTSON F 44 WASHOUGAL WA 30:44 9:54
244 1419 JILL KERLS F 40 CAMAS WA 30:44 9:54
245 1421 ANIKA KERLS F 10 CAMAS WA 30:44 9:54
246 1264 FAITH O'MALLEY F 25 GRESHAM OR 33:02 10:39
247 1256 COURTNEY DAUSZ F 37 PORTLAND OR 34:14 11:02
Huber Timing
Dark Mode