2021 Clark County Distance Carnival Logo

2021 Clark Carnival Mens 1500 Enroute
Hudson Bay High School, Portland, OR
May 7th, 2021
Clark County Distance Carnival

Email timing@hubertiming.com with results questions. Please include your bib number if you have it.

Huber Timing Home

Mens 1500 Enroute:
Finishers: 81
Male: 81
Female: 0
Boys U14 Mile Girls U14 Mile Womens Mile Mens Mile H1 Mens Mile H2 Mens Mile H3 Mens Mile H4 Womens 800 Mens 800 H1 Mens 800 H2 Womens 400 H1 Womens 400 H2 Mens 400 Womens DMR Mens DMR Womens 4x400 Mens 4x400 Womens 3200 Mens 3200 Womens 5K Mens 5K Womens 1500 Enroute Mens 3000 Enroute Womens 3000 Enroute Summary
Search: Division: Team:
Place Bib Name Gender Age Team Time
1 3165 GIULIANO SCASSO M 18 UNATTACHED 3:57.75
2 3006 MATEO ALTHOUSE M FOREST PARK RUNNING 3:58.24
3 3016 JACK BENNETT M 18 STUMPTOWN RUNNING 3:58.93
4 3128 VINCENT MESTLER M 18 UNATTACHED 3:59.00
5 3132 ZACK MUNSON M 16 GALBRAITH TRACK CLUB 3:59.00
6 3167 WILLIAM SCHNEIDER M 15 GREEN LAKE HARRIERS 3:59.15
7 3169 JOHN SCHULER M 17 STUMPTOWN RUNNING 3:59.18
8 3107 CALEB LAKEMAN M 17 OREGON INTERNATIONAL TRACK C 3:59.30
9 3127 ROB MCMANUS M 18 UNATTACHED 3:59.81
10 3149 COOPER QUIGLEY M 17 UNATTACHED 3:59.92
11 3011 BENJAMIN BALAZS M 16 UNATTACHED 4:00.31
12 3068 COLIN FRIEND M 17 UNATTACHED 4:03.31
13 3199 QUINN WILCOX M 17 UNATTACHED 4:03.69
14 3085 CADEN HILDENBRAND M 17 STUMPTOWN RUNNING 4:04.67
15 3106 AARON LAKEMAN M 16 OREGON INTERNATIONAL TRACK C 4:06.73
16 3136 JACOB NENOW M 16 STUMPTOWN RUNNING 4:06.73
17 3175 AIDEN SMITH M FOREST PARK RUNNING 4:08.26
18 3113 ISAIAH LOWERY M 18 UNATTACHED 4:13.23
19 3078 SAMUEL HATFIELD M 17 MONDO TRACK CLUB 4:13.28
20 3041 GUS CLEVENGER M 15 STUMPTOWN RUNNING 4:13.34
21 3103 MASON KISSELL M 17 MONDO TRACK CLUB 4:13.41
22 3083 ALEXANDER HERNANDEZ M 17 UNATTACHED 4:13.80
23 3027 TUCKER BOWERFIND M FOREST PARK RUNNING 4:14.55
24 3110 KIEFER LAW M GALBRAITH TRACK CLUB 4:15.42
25 3144 JUSTIN PECK M 18 SUN CITY 4:15.87
26 3145 ADAM PETERSEN M 18 UNATTACHED 4:16.51
27 3114 SULLIVAN MAAG M UNATTACHED 4:16.71
28 3084 WILLIAM HESLAM M RIDER TRACK CLUB 4:18.60
29 3187 MILES TAKIGUCHI M UNATTACHED 4:18.80
30 3035 AVERY CESAR M 15 TEAMMATES RUNNING CLUB 4:19.12
31 3202 MATTHEW WROBLEWSKI M 14 BOWERMAN TRACK 4:21.51
32 3163 TOR ROTHROCK M UNATTACHED 4:22.09
33 3186 ERIC SWEDIN M UNATTACHED 4:23.17
34 3185 CADEN SWANSON M 15 STUMPTOWN RUNNING 4:23.93
35 3209 DANIEL QUINTANA M 17 THE FAST FOUR 4:24.35
36 3190 MILES TRIUS M 15 UNATTACHED 4:25.80
37 3003 AMHA ALEMENEH M 17 SUN CITY 4:29.01
38 3174 STEVEN SHORT M 44 UNATTACHED 4:29.40
39 3088 TARAN HOLTZCLAW M UNATTACHED 4:30.17
40 3034 MARIO CERVANTES REYES M 16 SUN CITY 4:30.22
41 3092 FERNANDO IBARRA M 17 SUN CITY 4:30.76
42 3080 CONNOR HAYWARD M 19 UNATTACHED 4:30.76
43 3082 JACK HENZKE M UNATTACHED 4:30.85
44 3117 BAILEY MARTIN M MONDO TRACK CLUB 4:30.94
45 3037 OWEN CHAMBERLIN M 16 UNATTACHED 4:31.45
46 3022 LOGAN BISHOPRIC M 17 UNATTACHED 4:31.71
47 3051 JACK DEAVER M 17 MONDO TRACK CLUB 4:32.27
48 3177 SAM SOTO M 14 WHISPER RUNNING 4:32.45
49 3193 AIDEN WADDLE M 15 SUN CITY 4:33.98
50 3095 NATHAN JOHNSON M 16 SUN CITY 4:34.66
51 3087 SPENCER HOLM M 17 UNATTACHED 4:35.23
52 3081 MITCHELL HAYWARD M 19 UNATTACHED 4:36.30
53 3141 AIDAN O'SCANNLAIN M STUMPTOWN RUNNING 4:36.61
54 3155 LIAM RILEY M UNATTACHED 4:37.24
55 3067 DEREK FREUDENTHAL M GLENCOE YOUTH TRACK & FIELD 4:38.57
56 3115 ELLIOT MACKAY M GREEN LAKE HARRIERS 4:40.79
57 3151 IAN RASOVSKY M STUMPTOWN RUNNING 4:40.82
58 3054 RYKER DEMICK M GREEN LAKE HARRIERS 4:41.23
59 3025 JACOB BOSTIC M STUMPTOWN RUNNING 4:41.98
60 3009 LORENZO ANGUIANO M 17 WHISPER RUNNING 4:42.33
61 5559 TRISTEN YATES M 18 PARKROSE UNATTACHED 4:42.35
62 3183 ETHAN STRONG M STUMPTOWN RUNNING 4:44.01
63 3038 BRADY CHARON M 15 TEAMMATES RUNNING CLUB 4:44.16
64 3120 CARTER MCGAFFIC M GALBRAITH TRACK CLUB 4:44.77
65 3042 JONAH COLLIGAN M GLENCOE YOUTH TRACK & FIELD 4:46.21
66 3195 DASH WEBER M GREEN LAKE HARRIERS 4:46.87
67 3129 HOBY MILLER M STUMPTOWN RUNNING 4:47.02
68 3043 TREVOR COLLINS M 15 UNATTACHED 4:47.93
69 3205 SULAIMAN SSMEAKULA M PARKROSE UNATTACHED 4:50.35
70 3179 DAWSON SPRINKLE M 15 UNATTACHED 4:52.85
71 5564 PRESTON GRAHAM M 16 4:53.23
72 3028 CONNER BUSIC M UNATTACHED 4:57.41
73 3204 MARTE HAILEY M PARKROSE UNATTACHED 4:57.93
74 3143 JUDAH PEARSON M 14 UNATTACHED 4:59.51
75 3196 DECLAN WEBER M 14 UNATTACHED 4:59.85
76 3065 JOE FLORA M GREEN LAKE HARRIERS 5:00.43
77 3108 DECLAN LAMOTTE M GREEN LAKE HARRIERS 5:08.13
78 3094 MARCIN JANCZAK M GLENCOE YOUTH TRACK & FIELD 5:11.67
79 3200 BRYTON WILLIAMS M 12 WHISPER RUNNING 5:18.22
80 3029 COHEN BUTLER M 12 WHISPER RUNNING 5:26.46
81 3126 JACOB MCMANUS M 14 WHISPER RUNNING 5:32.64
Huber Timing
Dark Mode