Race #2 of the 2018 Stumptown XC Series Logo

2018 BTC Youth Mary S Young Park Boys 3K
Mary S Young Park, West Linn, OR
October 13th, 2018

Email timing@hubertiming.com with results questions. Please include your bib number if you have it.

Huber Timing Home

Boys 3K:
Finishers:74
Male:74
Female:0

[Individual Results] [Team Results]

Womens 5K Mens 5K Girls 3K Summary
Search: Division:
Place Bib Name Grade Chip Time Chip Pace Gender Place Division Division Place
1 2932 LIAM MURPHY 8 9:41 5:22 1 of 74 M 8th Grade 1 of 17
2 585 AARON LAKEMAN 8 10:00 5:33 2 of 74 M 8th Grade 2 of 17
3 2940 VLAD STANCESCU 8 10:16 5:42 3 of 74 M 8th Grade 3 of 17
4 2893 LEO COOK 7 10:18 5:43 4 of 74 M 7th Grade 1 of 7
5 2941 ANDREI STANCESCU 8 10:23 5:46 5 of 74 M 8th Grade 4 of 17
6 2898 RYAN DEVRIES 8 10:25 5:47 6 of 74 M 8th Grade 5 of 17
7 2934 NATHAN PETERS 7 10:26 5:47 7 of 74 M 7th Grade 2 of 7
8 2924 ALEXANDER LAUFENBERG 8 10:26 5:48 8 of 74 M 8th Grade 6 of 17
9 2918 TOM HUELSKAMP 8 10:27 5:48 9 of 74 M 8th Grade 7 of 17
10 860 GIACOMO CAPRIOTTI 8 10:31 5:50 10 of 74 M 8th Grade 8 of 17
11 2926 SPENCER LOVELL 7 10:41 5:56 11 of 74 M 7th Grade 3 of 7
12 2897 SPENCER DESMOND 9 10:42 5:56 12 of 74 M 9th Grade 1 of 1
13 2945 COOPER WHITTINGTON 8 10:46 5:59 13 of 74 M 8th Grade 9 of 17
14 2899 PETER DOLLOFF 5 10:47 5:59 14 of 74 M 5th Grade 1 of 13
15 2933 RONAN OLSON 4 10:50 6:01 15 of 74 M 4th Grade 1 of 9
16 2919 RYAN JACK 6 10:55 6:04 16 of 74 M 6th Grade 1 of 13
17 2950 CONNER DIZON 10:59 6:06 17 of 74 1 of 1
18 2891 GUSTAVE CLEVENGER 8 11:03 6:08 18 of 74 M 8th Grade 10 of 17
19 890 MAXWELL MERRIFIELD 7 11:04 6:09 19 of 74 M 7th Grade 4 of 7
20 2886 JAYSE BREFCZYNSKI 4 11:05 6:09 20 of 74 M 4th Grade 2 of 9
21 2902 BRAYDEN FLETCHER 5 11:07 6:10 21 of 74 M 5th Grade 2 of 13
22 2922 PETER KRIGBAUM 6 11:16 6:15 22 of 74 M 6th Grade 2 of 13
23 855 CADEN DANIEL 7 11:16 6:15 23 of 74 M 7th Grade 5 of 7
24 2909 MIHIRETU GREENE 6 11:29 6:23 24 of 74 M 6th Grade 3 of 13
25 2937 JORDAN SAWYER 8 11:31 6:24 25 of 74 M 8th Grade 11 of 17
26 2906 CARSON GANTZ 8 11:31 6:24 26 of 74 M 8th Grade 12 of 17
27 2889 WYATT BUGHER 8 11:33 6:25 27 of 74 M 8th Grade 13 of 17
28 2878 MORGAN AMANO 7 11:37 6:27 28 of 74 M 7th Grade 6 of 7
29 831 THEO LEE 6 11:41 6:29 29 of 74 M 6th Grade 4 of 13
30 2900 AIDEN DONIS 6 11:42 6:29 30 of 74 M 6th Grade 5 of 13
31 2936 NOAH RUCKER 5 11:43 6:30 31 of 74 M 5th Grade 3 of 13
32 2885 LANDON BREFCZYNSKI 2 11:59 6:39 32 of 74 M 2nd Grade 1 of 5
33 2915 KAI HANDEGARD 3 12:03 6:41 33 of 74 M 3rd Grade 1 of 8
34 2949 HUNTER PARRISH 6 12:10 6:45 34 of 74 M 6th Grade 6 of 13
35 2946 IAN WIEBKE 8 12:10 6:45 35 of 74 M 8th Grade 14 of 17
36 2907 LANDON GORDER 5 12:21 6:52 36 of 74 M 5th Grade 4 of 13
37 2876 CAMERON ACTON 2 12:25 6:53 37 of 74 M 2nd Grade 2 of 5
38 863 CARTER YATES 6 12:29 6:56 38 of 74 M 6th Grade 7 of 13
39 2930 GABRIEL MORENO 4 12:41 7:02 39 of 74 M 4th Grade 3 of 9
40 2914 QUINN HANCOCK 6 12:46 7:05 40 of 74 M 6th Grade 8 of 13
41 2925 NATHAN LAURUHN 4 13:01 7:14 41 of 74 M 4th Grade 4 of 9
42 2901 BEN EVRENOSOGLU 4 13:02 7:14 42 of 74 M 4th Grade 5 of 9
43 2935 CARSON ROTHERY 5 13:05 7:16 43 of 74 M 5th Grade 5 of 13
44 2166 CHARLIE YOUNG 5 13:06 7:16 44 of 74 M 5th Grade 6 of 13
45 2882 CALVIN BASH 3 13:10 7:19 45 of 74 M 3rd Grade 2 of 8
46 2880 LEO BACHULIS 6 13:10 7:19 46 of 74 M 6th Grade 9 of 13
47 2887 NIKKI BREILING 5 13:10 7:19 47 of 74 M 5th Grade 7 of 13
48 2947 EVAN WOOD 4 13:11 7:19 48 of 74 M 4th Grade 6 of 9
49 633 KILIAN EDDLEMAN 5 13:17 7:22 49 of 74 M 5th Grade 8 of 13
50 2905 MAX GALLAGHER 4 13:22 7:26 50 of 74 M 4th Grade 7 of 9
51 2890 JONAH CAMPBELL 6 13:24 7:27 51 of 74 M 6th Grade 10 of 13
52 2931 DECLAN MORRISSEY 3 13:31 7:30 52 of 74 M 3rd Grade 3 of 8
53 2892 ROWAN COOK 4 13:31 7:31 53 of 74 M 4th Grade 8 of 9
54 2938 ETHAN SHETLER 8 13:32 7:31 54 of 74 M 8th Grade 15 of 17
55 2879 ADRIAN AMANO 3 13:38 7:34 55 of 74 M 3rd Grade 4 of 8
56 893 MICHAEL TERRAZAS 5 14:06 7:50 56 of 74 M 5th Grade 9 of 13
57 877 NYLE KENNEDY 6 14:30 8:03 57 of 74 M 6th Grade 11 of 13
58 2913 ZACHARY HANCOCK 8 14:43 8:11 58 of 74 M 8th Grade 16 of 17
59 2894 SAMUEL DANDY 8 14:46 8:12 59 of 74 M 8th Grade 17 of 17
60 2928 COLIN MCILRAITH 3 14:52 8:15 60 of 74 M 3rd Grade 5 of 8
61 2939 RYAN SMYTH 2 14:55 8:17 61 of 74 M 2nd Grade 3 of 5
62 2910 MEDHANSH RAM GUBBALA 4 14:58 8:18 62 of 74 M 4th Grade 9 of 9
63 2877 LOGAN ALESHIRE 7 15:04 8:22 63 of 74 M 7th Grade 7 of 7
64 2164 LIAM KILIAN 5 15:07 8:24 64 of 74 M 5th Grade 10 of 13
65 2917 SAM HEINONEN 3 15:08 8:24 65 of 74 M 3rd Grade 6 of 8
66 2927 BRADY MCCULLUM 2 15:15 8:28 66 of 74 M 2nd Grade 4 of 5
67 2895 ABRAHAM DANDY 5 15:17 8:29 67 of 74 M 5th Grade 11 of 13
68 2883 MASON BAUER 6 15:39 8:42 68 of 74 M 6th Grade 12 of 13
69 2908 MATTHEW GRAHAM 3 15:58 8:52 69 of 74 M 3rd Grade 7 of 8
70 2884 JULIAN BEST 3 16:25 9:07 70 of 74 M 3rd Grade 8 of 8
71 2238 TREVOR TSUI 5 16:39 9:15 71 of 74 M 5th Grade 12 of 13
72 2888 SEBASTIAN BREILING 2 16:43 9:17 72 of 74 M 2nd Grade 5 of 5
73 2911 EPHRAIM HALE 5 23:06 12:50 73 of 74 M 5th Grade 13 of 13
74 2240 JACK BOWEN 6 25:23 14:06 74 of 74 M 6th Grade 13 of 13

Team Results

Huber Timing